Sklep internetowy, działający pod adresem www.artisgaleria.pl, prowadzony jest przez ARTIS Galeria Sztuki Użytkowej s.c. Irena Ciszewska, Małgorzata Ciszewska, nr NIP 525-21-19-625,  z siedzibą w Warszawie przy ul. Emilii Plater 47.

Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

Warunki realizacji zamówienia

1. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.galeriafolk.pl. Po złożeniu zamówienia klient dostaje mailem informację o jego otrzymaniu przez sklep.

2. Przyjęcie zamówienia do realizacji następuje: a) w chwili odnotowania wpłaty na koncie sklepu Galerii Artis – w przypadku płatności przelewem;  b) w chwili autoryzacji karty – w przypadku platności kartą kredytową.

3. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

4. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.

5. Do każdego zamówienia może zostać wystawiona faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.

6. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury. Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie (+48 22) 620 59 30 lub mailem pod adresem biuro@artisgaleria.pl. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.

Ceny towarów

Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich, euro lub dolarach amerykańskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób.

Czas oczekiwania na zamówienie

1.Czas oczekiwania na zamówienie = czas realizacji + czas dostawy przesyłki. Czas dostawy nie jest równoznaczny z czasem realizacji zamówienia! Przesyłki dostarcza: – Poczta Polska – przesyłka priorytetowa na terenie Polski, czas dostawy ok. 3 dni – Poczta Polska – przesyłka priorytetowa w Europie, czas dostawy ok. 9 dni, USA – ok.14 dni.

2.Sklep Internetowy artisgaleria.pl nie ponosi odpowiedzialności za wydłużony czas dostawy zamówionych produktów, wynikłe z przyczyn niezależnych od niego, w tym z opóźnień wynikłych z winy Poczty Polskiej.

3. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostawie spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Klienta.

Formy płatności

Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

-wpłata na rachunek bankowy (przelew tradycyjny) na konto sklepu:

06 1240 6218 1111 0000 4616 5439

-płatność kartą kredytową (PayPal)

Prawo odstąpienia od umowy/Zwrot towaru

1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku “O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy klient powiadomił sklep o chęci zwrotu w ciągu 3 dni od daty odebrania przesyłki, towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

2.Jeśli zakupiony towar ma wady fabryczne, prosimy odesłać go przesyłką pocztową lub pozostawić w naszym sklepie w Warszawie przy ul.Emilii Plater 47.

3.Produkt zostanie wymieniony na pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe zwrócimy pieniądze

4. Kupujący akceptuje, że pewna część oferowanych produktów jest wykonywana ręcznie, co nie daje możliwości na pełną powtarzalność przedstawianej oferty. Różnice te mogą dotyczyć jedynie w niewielkim stopniu koloru, kształtu lub wzoru.

5. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, w przypadku, gdy podane przez Kupującego dane, podczas wypełniania odpowiedniego formularza na stronach WWW Sprzedającego, będą niepełne, błędne lub nieprawdziwe.

6. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za skutki zdarzeń losowych, na które nie miał wpływu, a które uniemożliwiły lub utrudniły wykonanie zamówienia (m.in. pożar, powódź, strajki, zamknięcie granic, itp.).

Postanowienia końcowe

1.Sklep Internetowy artisgaleria.pl nie ponosi odpowiedzialności za blokowanie przez administratorów serwerów pocztowych przesyłania wiadomości na adres email wskazany przez Klienta oraz za usuwanie i blokowanie emaili przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze używanym przez Klienta.

2. Sklep Galeria Artis dokłada starań, aby w ofercie prezentowanej na stronie www.artisgaleria.pl zdjęcia produktów były zgodne z rzeczywistością. Jednakże przedstawione produkty mogą różnić się proporcjami i odcieniami kolorów w zależności od ustawień poszczególnych monitorów. Nie może to być podstawą reklamacji i zwrotu towaru zakupionego w sklepie interentowym www.galeriafolk.pl .

3. Sklep Internetowy artisgaleria.pl dokłada należytej staranności, aby treść oferty sprzedaży towarów jak najdokładniej odpowiadała rzeczywistości. Z uwagi na możliwość wystąpienia błędów podczas dokonywanej aktualizacji (np. cen, konfiguracji, itd.) – ewentualne rozbieżności zostaną skorygowane w trakcie potwierdzenia zamówienia przez Sklep Internetowy www.galeriafolk.pl .

4. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

5. Wszystkie nazwy towarów oferowanych do sprzedaży przez Sklep Internetowy www.galeriafolk.pl są używane w celach identyfikacyjnych i mogą być chronione i zastrzeżone na podstawie przepisów Ustawy Prawo własności przemysłowej.

6. Niniejszy Regulamin obowiązuje od 1 marca 2014. 7. Sklep Internetowy artisgaleria.pl zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany niniejszego Regulaminu sprzedaży obowiązują od daty opublikowania ich na stronie www.galeriafolk.pl .