Galeria Folk jest dumną spadkobierczynią Galerii Sztuki użytkowej Artis, którą w 1990 roku stworzyła ceniona etnograf, Pani Irena Ciszewska z myślą o promowaniu polskiej sztuki ludowej. Parę lat później do spółki przystąpiła córka właścicielki Małgorzata Ciszewska.

W 2006 roku z galerii Artis wyodrębniła Ona Bombkarnię – sklep z ręcznie dmuchanymi i zdobionymi polskimi bombkami. Małgorzata Ciszewska postanowiła dziedzictwo polskiej sztuki ludowej ukazać w nietypowy sposób – na szklanych ozdobach.

W 2020 roku obie galerie połączyły siły i obecnie sklep działa pod wspólną nazwą Bombkarnia. Chcąc jednak podtrzymać tak głębokie tradycje Galerii Artis, właścicielka Bombkarni nadal współpracuje ze znanymi polskimi artystami plastykami i twórcami ludowymi z całej Polski i kontynuuje tym samym przyświecającą od początku ideę promowania polskiego rękodzieła.

Przydrożne kapliczki, wiejskie chaty, makatki, barwne chusty, tańce i wiejskie obyczaje….” O to Sztuka Ludowa.

Galeria Folk jest właśnie tą szczególną przestrzenią, która została stworzona specjalnie, aby promować dziedzictwo polskiej sztuki ludowej gdyż to ona przede wszystkim określa polski folklor i tworzy tożsamość regionalną.

W przestrzeni Galerii Folk znajdziecie Państwo hafty, koronki, pisanki, wycinanki, rzeźby i obrazy, szkatułki i wiele, wiele innych – w całym bogactwie żywej i różnorodnej kultury ludowej Polski.

W Galerii znajdą Państwo wyłącznie polskie produkty często sygnowane nazwiskami znanych polskich Twórców Ludowych.